Kerem TONGAL

Hakkımda

images/cw.jpg

ATİLLA KEREM TONGAL


DOĞUM TARİHİ: 18.07.1994
DOĞUM YERİ: İSTANBUL - ŞİŞLİ
İLK OKUL: FMV. ÖZEL ERENKÖY IŞIK İLK ÖĞRETİM OKULU
LİSE: ÖZEL MARMARA ANADOLU MESLEK LİSESİ – RADYO, TELEVİZYON, GAZETECİLİK BÖLÜMÜ 2013 MEZUNU.


Henüz mezun olduğum Meslek lisesinin senede 2 kez yayınlanan Avaz ve Terapi dergilerinin hazırlanmasında çalıştım. Yine aynı dergilerde yaptığım röportajlar yayınlandı.
Ocak 2013 ve Haziran 2013 sayılarının yazı kurulunda görev aldım.
Haber ve röportajlarım;


AVAZ GENÇLİK DERGİSİ
OCAK 2012 SAYISI: SIKI YÖNETİM VE DGM ESKİ HAKİMLERİNDEN KD.ALB.
GÜLTEKİN TURAN İLE SÖYLEŞİ
HAZİRAN 2012 SAYISI: ÖDÜLLÜ REKLAM YAZARI ÖZLEM UŞAKLIGİL İLE
REKLAMCILIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ.
OCAK 2013 SAYISI: SPOR HABERİ. ‘’FUTBOL TARİHİNİN EN GÜZEL 10 GOLÜ’’
HAZİRAN 2013 SAYISI: ÜNLÜ TÜRK RESSAMI İBRAHİM BALABAN İLE RÖPORTAJ.
10.Kasım Atatürk’ü anma günü için yazdığım yazı okul birincisi seçilerek törende tarafımdan okundu.
Okulda belirli günler ve haftalar için hazırlanan program afişlerinin hazırlanmasında çalıştım.
2011-2012 senesi yıl sonu gösterisi için iki arkadaşımla beraber bir söyleşi programının metin, çekim, kurgu ve montaj çalışmalarını yapıp onlarla beraber sundum.
Yine aynı gösteride arkadaşlarımın hazırlamış olduğu animasyon, reklam ve kısa film çalışmalarında seslendirme yaptım.
2012-2013 öğrenim döneminde, önce Star TV de eğlence programları reji odasında 2 ay, daha sonra Kirpi Tanıtım Reklam ajansında 4 ay staj yaptım. Kirpi tanıtımda müşterilere yapılan reklam faaliyetlerine (fotoraf çekimi, kısa film çekimi, grafik,logo çalışmaları) asistanlık yaptım.
İlk öğretim sırasında basketbol takımında, orta okulda ise futbol takımında yer aldım. Aynı zamanlarda önce Beşiktaş kulübü çocuk yıldız futbol takımında sonra Göztepe Libadiye spor kulübünde lisanslı futbol oynadım.
FMV. Erenköy Işık ilk öğretim okulunda Kerem Kobanbay yönetimindeki tiyatro klubünde, 3 Kuruşluk Opera (kanca parmak Jacob), Damdaki Kemancı(Terzi Motel),Keşanlı Ali Destanı( zayıf polis) oyunlarında oynadım.


Not: Meslek Lisesinde gördüğümüz meslek dersleri.
10. sınıf 11. sınıf
Temel İletişim Ses Kaydı ve Kurgusu
Bilgisayarda Fotograf İşleme Nesne canlandırma
Temel Fotografçılık Senaryo
Radyo TV Program Yapımcılığı Kurgu Teknikleri ve Estetiği
Radyo TV Elektroniği Kamera Teknikleri
Temel Kamera TV Haberciliği
TV Haberciliğinde Uzmanlık Çekim Estetiği
Medya Organizasyonu TV Program Türleri
Proje Hazırlama
12.sınıf
Reklamcılıkta yaratıcı faaliyetler
Sinema Tarihi
Televizyon Haberciliği
İşletmelerde beceri eğitimi(staj)

images/hakkimizda.jpg

 

Merhaba,

Eğitim ve staj geçmişimi CV bölümünde bulacağınızdan bu bölüm sosyal tarafım hakkında.  
1994 İstanbul doğumluyum. Kendimi bildim bileli hareket etmeyi severim. Evde ,sokakta, parkta, koşarak, zıplayarak, takla atarak başladığım, sonrasında ilkokulda basketbol oynayarak devam ettiğim spor hayatım boyum elvermeyince futbolla devam etti. İyiki öyle olmuş. Futbolu çok severim. Oynamayı da seyretmeyi de.
Rekabetçi bir tarafım var ama yenilmeyi de bilirim. Her türlü takım oyununa varım. Olmadı play station oynarım:)

Hem arkadaşlarımla hem ailemle sinemaya gitmeyi, müzik dinlemeyi, dans etmeyi, gezmeyi severim. Yeni insanlarla kolay kaynaşır, iyi ilişkiler kurarım. İnsanları ayırmam. Görüşleri ne olursa olsun farketmez. Yeterki medeni olsunlar.
Yemeyide yedirmeyide severim. İyi yemek yaparım. Tabi istediğimde :)

Gelecek için planlarım henüz tam yerine oturmadı. Meslek lisesinde radyo tv ve gazetecilik bölümünde okuduğumdan bu kulvarda birşeyler yapmak istiyorum.
Birinci tercihim, üretebileceğim, ortaya çıkan şeyede keyifle bakabileceğim bir iş olması. Şu an için reklam sektörü cazip geliyor ama üniversitede yönümü belirlemek sanırım daha doğru olacak.
Şimdilik bu kadar.

Okuyan herkese sevgiler.

 

e-mail: Keremtongal@keremtongal.com
images/onkasim_02.jpg

10 Kasım Yazısı

 

Bugün 10 Kasım.
Hiç durmadan haykırmak istiyorum bugün. Ata’mın ölümünün 72.yılında bu gördüğümüz manzara pek hoş değil. Günler geçtikçe geriye gidiyoruz sanki. Günler geçtikçe biraz daha sızlıyor Atamın kemikleri. Bu sene her zamankinden çok daha fazla özlüyorum Atam seni. Sensiz düştüğümüz bu haller, hala emperyalist ülkelerin sömürgesi altında, Kurtuluş savaşında alınan zaferleri unutmuş, pes etmeyen bir milletin evladı olduğunu unutmuş bir toplum içinde, ben bu sene seni daha çok özlüyorum Atam.
Ben senden özür dilerim Atam. Kurduğun Cumhuriyeti gerektiği gibi koruyamadım. Üstüme düşen vazifeyi layığıyla yapamadım. Senin bana emanet ettiğin bu Cumhuriyetin beş para etmeyecek devletler tarafından sömürülmesine karşı koyamadım.
Hayatta olduğun sürece hep bir fark yarattın. Her zaman herkesten bir adım öndeydin. Çanakkale zaferinde şanlı Türk askeri ile beraber kusursuz bir tarih yazdın. Koskoca Osmanlı İmparatorluğu bile legal olarak öldürtemedi seni, çeşitli oyunlarla vatan haini ilan etti. Savaşını bırakmayan sen ,çıktın Samsun’a 19 Mayısta. Başladı milli direniş. Bütün dünyanın ağzı açık şaşkınlıkla izlediği, birçok kişinin hala inanamadığı bir tarih yazıldı Anadolu topraklarında.
Savaşlar bitti Atam’ın görevi bitmedi. Koydu kenara ünüformasını atıldı siyasete. Devrimler yaptı. Türkiye’yi hep bir adım daha ileri taşımak için çalıştı. Hiçbir devlet karşısında eğilmedi, hiçbir devletin huzuruna gitmedi. Tam aksine devletlerin korkulu bir rüyasıydı adeta. Buna geçmişten güzel bir örnek verebiliriz. Barış anlaşmasını imzalamak için Lozan şehrine gelen İsmet Paşa, İngiliz, Fransız ve diğer düşman kuvvetlerin hala birşeyler talep etmesi üzerine Mustafa Kemal’e telefon açar, durumu anlatır. İşte o korku salan sözler dökülür Atam’ın ağzından; Giydirmesinler postallarımı tekrar bana!
Hayatı boyunca Türk milletini düşünen, Türk milleti için çalışan Mustafa Kemal 1881 den beri bu kalplerde ve hep bu kalplerde kalacak. Efsane olmak bir ömür ister artistlik one minute... (van münüt)

A.Kerem Tongal
10.11.2011